Formalności przy przeprowadzkach

Formalności podczas przeprowadzki

Pierwszą rzeczą którą, musimy zrobić zanim zaczniemy pakować swoje rzeczy to wypowiedzenie umowy najmu, chociaż to też zależy jak skonstruowana jest umowa pomiędzy wynajmującym a najemcą. Na ogół okres wypowiedzenia umowy wynosi od 1-3 miesięcy. W tym czasie musimy zebrać i przewieźć swoje rzeczy, dokonać niezbędnych napraw oraz odmalować mieszkanie aby wyglądało tak jak  w dniu kiedy tam przyszliśmy.

Większość właścicieli mieszkań ceduje wszystkie umowy na najemce. To znaczy że najemca widnieje na rachunkach za media, śmieci i w książeczce czynszowej. Jeśli wymawiamy mieszkanie najważniejszą rzeczą jest, równoczesne wypowiedzenie tych umów. W przypadku nie dopełnienia formalności, rachunki za ich wykorzystanie będą przychodziły dalej do nas, a po co płacić za coś z czego już nie korzystamy.


Tak samo wygląda sprawa likwidacją umowy na korzystanie z internetu, ją też trzeba wypowiedzieć. Wszystko idzie gładko jeśli umowa wygasa w czasie naszej wyprowadzki, jeśli jednak tak nie jest operator proponuje przeniesienie usług.

Pakowanie

Pakowanie jest kolejnym etapem wyprowadzki, musimy się do niego przygotować. Zadbać o odpowiednią ilość kartonów i materiałów do pakowania delikatnych rzeczy jak szkło, perfumy i inne. Pakowanie powinniśmy rozpocząć od rzeczy drobnych i odpowiednio je opisać. Ostatnim etapem pakowania jest zabezpieczenie mebli.

Zamówienie firmy transportowej

Odpowiednio wcześnie powinniśmy zadbać o firmę transportową która ułatwi nam przeprowadzkę.
Od ilości rzeczy które zamierzamy przewieźć zależy wybór wielkości samochodu dostawczego.

Czynniki od których będzie zależała cena usługi transportowej to min.:

- ilość rzeczy do przewiezienia,
- odległość,
- utrudnienia w trakcie przenoszenia rzeczy.

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie serwisu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”).