Przewóz lodówki

Transport lodówki

Jak przygotować lodówkę do transportu?

Pierwsze co musimy zrobić to opróżnić urządzenie z produktów żywnościowych. Sprawdź czy lodówka i zamrażarka są puste. Jeśli lodówka jest pusta można ją odłączyć od źródła zasilania a kabel zwinąć i zakleić taśmą tak, aby w trakcie wynoszenia nie sprawiał kłopotu. Wyjęcie półek z lodówki sprawi, że stanie się ona lżejsza i łatwiej będzie ją przenieść. Oczywiście wszystkie ruchome elementy w lodówce wymagają specjalnego pakowania gdyż są to elementy szklane lub wykonane z plastiku. Niewłaściwe ich zapakowanie spowoduje nieodwracalne uszkodzenia. Dlatego do ich zapakowania firma transportowa wykorzystuje specjalne koce oraz folię dla bardziej precyzyjnego zabezpieczenia. No i najważniejsze trzeba rozmrozić i osuszyć lodówkę, nie zapomnijmy o tym. Ponieważ jeśli tego nie zrobicie zacznie się ona rozmrażać podczas przewożenia czego skutkiem będzie jej uszkodzenie l oraz zalanie wszystkich rzeczy pozostających w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia. Ostatnim elementem przygotowania lodówki do transportu jest zabezpieczenie drzwi przed otwarciem. Firma transportowa którą wynajmiemy zabezpieczy drzwi lodówki przy pomocy specjalnych pasów transportowych.

Przewożenie lodówki

Profesjonalne usługi transportowe, przewidują wykorzystanie wózków transportowych do przewożenia lodówek w bezpieczny sposób. Użycie wózka minimalizuje ryzyko wycieku płynów chłodniczych z urządzenia. Auto które będzie transportowało naszą lodówkę, musi być wyposażone w podnośnik aby można było zapakować lodówkę do samochodu w pozycji pionowej. Każde auto dostawcze jest wyposażone w specjalne pasy, którymi można zabezpieczyć transportowane sprzęty, tak też jest w przypadku lodówki. Pamiętajmy aby nie włączać lodówki od razu po rozładunku i wniesieniu do mieszkania bo, potrzebuje ona trochę czasu na ustabilizowanie płynów eksploatacyjnych (ok.3godz.).

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie serwisu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”).