Transport pralki

Transport pralki

Pralka należy do grupy sprzętów domowych które, wymagają ostrożności podczas pakowania oraz transportu. Podobnie jak w przypadku lodówki, zanim zabierzemy się do pakowania pralki automatycznej musimy ją opróżnić z wody oraz zabezpieczyć wszystkie jej zewnętrzne elementy przed przypadkowym uszkodzeniem. Najlepszym sposobem będzie porządne zamknięcie drzwiczek oraz unieruchomienie węży i przewodów tak, aby firma transportowa nie miała problemów z wyniesieniem naszego sprzętu. Przewód zasilający dobrze jest ciasno zwinąć i za pomocą taśmy przykleić z tyłu pralki.

Wynoszenie pralki z mieszkania

Wynajmując firmę od przeprowadzek nie musimy się martwić jak bezpiecznie przetransportować naszą pralkę do samochodu. Firmy transportowe zadbają o sprawne wyniesienie oraz zabezpieczenie sprzętu w specjalnie do tego celu przygotowanym samochodzie. Pralka ze względu na swoją kanciastą budowę oraz wagę nie należy do najłatwiejszych materiałów przeznaczonych do transportu.


Transport pralki po schodach

Transport pralki po schodach w dodatku gdy mamy do pokonania kilka pięter nie należy do zadań przyjemnych. Prosta z pozoru czynność jednak wykonana w nieodpowiedni sposób może przyczynić się do zniszczenia sprzętu. Profesjonalna firma od przeprowadzek używa do tego celu specjalnych pasów transportowych, jednak doświadczenie i wprawa jest tutaj decydującym czynnikiem dającym nam 100% pewność że pralka nie zostanie uszkodzona.

Zabezpieczenie pralki przed transportem

Należy zabezpieczyć rogi pralki używając specjalnych styropianowych nakładek które zapobiegną porysowaniu posadzki oraz folii stretch która utrzyma je na miejscu.

Transport pralki z miejsca na miejsce

Jako że pralka automatyczna należy do grupy sprzętów które trzeba przewozić w pozycji pionowej najlepiej wynająć do tego samochód dostawczy. Wcześniej wspomniane pasy transportowe przydadzą się również do ustabilizowania pozycji pralki podczas jazdy. Pralkę można także przy pomocy pasów przypiąć do podłoża i ścian auta. Transport pralki dzięki właściwym krokom zabezpieczającym nasz sprzęt oraz spokojny przewóz, pozbawi nas niepotrzebnego stresu związanego z przeprowadzką.

 

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie serwisu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”).