Transport mebli

Transport mebli

Przed transportem powinniśmy się zastanowić w pierwszej kolejności nad tym jak prawidłowo przygotować meble do przewozu. Jeśli nie posiadamy zbyt wiele czasu najlepiej do tego celu wynająć firmę transportową, która zrobi to za nas. Profesjonalna firma transportowa wykona za nas szereg etapów związanych z przygotowaniem i zabezpieczaniem mebli, załadunkiem, transportem i rozładunkiem z wniesieniem powierzonego mienia.

Przekazanie czynności transportowych profesjonalistom posiadającym odpowiedni pojazd i sprzęt oraz doświadczenie w tego typu usługach zmniejsza ryzyko zarysowań i innych uszkodzeń mebli.

Jednak jeśli chcemy zrobić to sami musimy zaopatrzyć się w sporą ilość kartonów, nakładek styropianowych i folii stretch. Jeśli pierwszy etap mamy już za sobą możemy przystąpić do pakowania i zabezpieczania wszystkich newralgicznych punktów naszych mebli. Zabieg ten skutecznie uchroni nasze szafki, komody, stoły, witryny itp przed przypadkowymi uszkodzeniami również w transporcie. Meble warto owinąć elastyczną folią stretch, zapobiegnie to otwieraniu drzwiczek i uszkodzeniu zawiasów w trakcie jazdy.

Wynoszenie i wnoszenie mebli

Wynoszenie i wnoszenie mebli zawsze stanowiło nie lada zadanie, ze względu na ich usytuowanie np: w blokach bez wind oraz gabaryty i wagę. Wyobraźcie sobie wynoszenie mebli z litego drewna z mieszkania na 6 piętrze w bloku bez windy. No właśnie, dlatego aby ułatwić sobie zadanie firma transportowa używa do tego celu profesjonalnych sprzętów przystosowanych do przewożenia różnych rzeczy także po schodach. Pomocne są także pasy transportowe dzięki którym, wynoszenie mebli z mieszkania nie jest już tak kłopotliwe. Pasy transportowe przydają się także do zabezpieczenia transportowanego ładunku utrzymując go w miejscu.

Cena transportu

Cena transportu jest mocno zróżnicowana i zależy od wielu czynników, należą do nich:

- ilość mebli,
- ich waga bo od niej zależy szybkość załadunku,
- długość trasy do pokonania i tutaj automatycznie w większym mieście cena może być wyższa,
- ostatnią kwestią podlegającą wycenie jest to czy będzie to transport z wyniesieniem i wniesieniem mebli.

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie serwisu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”).