Cena przeprowadzki

Cena przeprowadzki

Obecnie cena przeprowadzki jest bardzo zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Pierwsza kwestia którą należy rozważyć to czy robimy to sami czy wynajmujemy firmę transportową. Plusy przeprowadzania się na własną rękę są takie że

możemy przewieźć nasze rzeczy kiedy chcemy, sami je pakujemy i w razie czego możemy mieć pretensje tylko do siebie oraz oszczędzamy pieniądze. Ale czy na pewno?.

Do minusów organizowania przeprowadzki na własną rękę należą, bez wątpienia :

- strata czasu który moglibyśmy poświecić na relaks po ciężkim dniu pracy,
- wysiłek podczas załadunku i rozładunku dużej ilości rzeczy,
- na ogół nie myślimy o tym aby ubezpieczyć to co przewozimy.

Koniec końców może się okazać że dużo taniej i wygodniej było wynająć firmę przeprowadzkową. Bo tak defa kto jest to profesjonalna firma transportowa która zajmie się wszystkim za nas od pakowania po rozładunek mienia na miejscu. I jeśli sobie to wszystko policzymy to okazuje się że cena była bardzo korzystna, a my bez stresu możemy urządzać się w naszym nowym lokum.

Ale przejdźmy do rzeczy, co tak naprawdę firmy przewozowe mogą wrzucić w cennik usług przeprowadzki?.

- Wielu przewoźników uwzględnia w cenie rodzaj auta wykorzystanego do realizacji usługi.
- Czas przeprowadzki a dokładniej ile będzie trwała czy zajmie kilka godzin, cały dzień czy może kilka dni.

Rozplanowanie usługi w czasie jest bardzo ważne zarówno dla nas jako zleceniodawcy jaki też dla firmy transportowej. Pozwala na zaplanowanie kalendarza tak aby wszystko poszło sprawnie.

- Pracownicy firmy transportowej muszą wiedzieć co będą przewozić dlatego, że w cenę usługi wlicza się także ewentualną pomoc w załadunku i rozładunku transportu,
- Liczba pokonanych kilometrów w trakcie wykonywania usługi jest sprawą oczywistą (przeprowadzki cena za kilometr),
- Ważne jest też to czy firma od przeprowadzki udostępnia własne kartony.

Firmy transportowe do obliczania ostatecznej ceny usługi stosują najróżniejsze kalkulacje. Wiele firm ustala cenę indywidualnie jeśli w grę wchodzi załadunek i rozładunek mienia. Przewoźnicy w obrębie województwa małopolskiego stosują obecnie stawkę w okolicach 100 zł. Natomiast w obrębie Krakowa stawka wzrasta powyżej 100zł. Jeśli transport odbywa się na dalsze trasy to trzeba doliczyć jeszcze kwotę 1,50 zł za każdy kilometr pokonanej trasy oczywiście bez załadunku i rozładunku.
Ale i tak uważam że nie jest to zbyt wygórowana cena za powierzenie transportu doświadczonej firmie.

Aby zapewnić poprawne funkcjonowanie serwisu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”).